Hinkel o Mowbrayu

Prawy obrońca Celticu Glasgow, Andreas Hinkel uważa, że Tony Mowbray ma papiery aby zostać najwyższej klasy szkoleniowcem, jednak musi być zbyt bardziej stanowczy wobec swoich zawodników. Według niemieckiego piłkarza, Mogga był zbyt miły i zbyt uczciwy w stosunku do zawodników "The Bhoys".

- Nie potrafię powiedzieć dlaczego gramy tak słabo w tym sezonie. Na początku rozgrywek rozegraliśmy kilka bardzo dobrych spotkań, jednak później nie byliśmy konsekwentni i tak naprawdę to trudno powiedzieć dlaczego wszystko się tak potoczyło. W futbolu nie zawsze łatwo znaleźć powód słabych wyników - przyznał Hinkel.

- Trener Mowbray to naprawdę świetny człowiek. Jednak myślę, że czasami był wobec nas zbyt uczciwy. A w futbolu, tak jak w życiu, czasami trzeba postawić sprawę jasno i nie patrzeć co druga strona ma do powiedzenia - dodał niemiecki obrońca.

Hinkel chwali sobie współpracę z nowym trenerem Celticu - Neilem Lennonem. Zawodnik uważa, że młody szkoleniowiec może osiągnąć z zespołem dobre rezultaty w tym sezonie i... może również w następnych latach.

- Lennon to świetny gość, który każdemu z nas chce dodać pewności siebie. Wymaga od nas dobrej gry, jednak stara się jak najmniej mówić - zakończył Hinkel.

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 29.03.2010; 20:28