Lennon: Boruc numerem jeden

Po wyjeździe do Polski kilkanaście dni temu, Artur Boruc stracił pozycję pierwszego bramkarza w Celticu Glasgow na rzecz swojego rodaka - Łukasza Załuski. Młodszy z bramkarzy dobrze zaprezentował się w spotkaniach z Kilmarnock i St Johnstone i wydawało się, że na dłużej zagości między słupkami bramki "The Bhoys". Jednak po blamażu z St Mirren i zwolnieniu Tony'ego Mowbraya role znów się zmieniły. Neil Lennon zamierza stawiać na bardziej doświadczonego golkipera, który jego zdaniem jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii szkockiego klubu.

- Mamy dwóch świetnych bramkarzy i to niewątpliwie wszystkich w klubie cieszy. Po tak bolesnej porażce jak ta z St Mirren, każdy piłkarz może się załamać i potrzebuje wsparcia ze strony trenera. To spotkanie nie miało jednak wpływu na decyzję jaką podjąłem. Artur to jeden z najlepszych bramkarzy w historii Celticu i chyba najlepszy z jakim się tu spotkałem, stąd jego powrót do podstawowego składu - wyjaśnił Lennon.

Trudno jednak powiedzieć co stanie się po zakończeniu obecnego sezonu. Czy któryś z nich pogodzi się z rolą rezerwowego bramkarza?

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 28.03.2010; 19:46