Brown wierzy w Lennona

Środkowy pomocnik Celticu Glasgow, Scott Brown wraca do składu drużyny po trzech meczach absencji, spowodowanej karą za rzekomy faul w Old Firm Derby. Charyzmatyczny zawodnik wierzy, że "The Bhoys" pod wodzą nowego szkoleniowca odzyskają dawny błysk i w dobrym stylu zakończą bieżący sezon.

- Naszym głównym celem jest zdobycie Pucharu Szkocji. Jeśli uda nam się go wygrać, to odwdzięczymy się fanom za to, że wspierali nas przez cały sezon, pomimo naszej przeciętnej postawy - szczerze przyznał Brown.

- Myślę, że współpraca z Lennonem będzie korzystna dla obu stron. On pomoże wszystkim piłkarzom, a my pomożemy jemu na początku jego kariery trenerskiej. Neil jest szanowany przez wszystkim piłkarzy Celticu, każdy darzy go dużym zaufaniem. To na pewno pomoże mu na początku pracy z zespołem - dodał "Broonie".

Brown zdaje sobie sprawę, że nowemu trenerowi drużyny nie będzie łatwo. Celtic to wielki klub, który musi wygrywać każde kolejne spotkanie. Do tego młody szkoleniowiec ma zaledwie dwa miesiące na przekonanie do siebie włodarzy klubu aby móc pozostać na stanowisku po zakończeniu obecnego sezonu.

- Lennon na pewno spotka się z ogromną presją ze strony mediów czy fanów. Jednak myślę, że jest w pełni tego świadom i wiedział o tym podpisując umowę z klubem. W końcu to on poprowadził drużynę jako kapitan w finale Pucharu UEFA - przyznał środkowy pomocnik Celticu.

Brown dobrze będzie wspominał natomiast współpracę z byłym szkoleniowcem zespołu. Według zawodnika, Tony Mowbray nie powiedział jeszcze ostatniego słowa jako trener i może w przyszłości osiągać sukcesy z innymi zespołami.

- Myślę, że trener Mowbray wykonał z nami dobrą pracę. Trenował zespół z pasją i pełnym zaangażowaniem, jednak to nie my decydujemy o sprawach personalnych. Życzę mu wszystkiego najlepszego w kolejnych klubach, które będzie prowadził - zakończył Brown.

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 27.03.2010; 01:24