LENNY ZACZYNA PRACĘ NA CELTIC PARK

W sobotnie popołudnie rozpocznie się nowy rozdział w historii Celticu. Swój debiut na ławce trenerskiej zaliczy tymczasowy następca Tony'ego Mowbraya, Neil Lennon. Szanse na to, że pozostanie on na tym stanowisku na dłużej są jednak znikome.

Lenny, który trafił na Parkhead w 2000 roku za rządów Martina O'Neilla, przez lata był naszym kapitanem i tak naprawdę ostatnim liderem zespołu z prawdziwego zdarzenia. Irlandczyk ma bez wątpienia charyzmę i predyspozycje do tego, by być w przyszłości znakomitym szkoleniowcem. Na chwilę obecną na jego niekorzyść działa niestety brak jakiegokolwiek doświadczenia.

Lennon, który po zakończeniu piłkarskiej kariery był przez krótki okres asystentem Gordona Strachana, prowadził w ostatnich dziewięciu miesiącach drużynę rezerw. Jego nominacja, po tym jak z klubu odszedł cały sztab szkoleniowy Mowbraya, była oczywistością.

Historia pamięta rzecz jasna sytuacje, kiedy tymczasowy menedżer (ang. caretaker) pozostawał w klubie na stałe. Zarząd Celticu już od dziś rozpocznie poszukiwania nowego szkoleniowca, który miałby przejąć zespół po zakończeniu sezonu. Dajmy jednak szansę Lennonowi. Jeśli w maju zdobędziemy Puchar Szkocji i z podniesioną głową zakończymy rozgrywki ligowe, wszystko może się zdarzyć.

Trzymajmy zatem kciuki. Pierwszym rywalem 38-letniego Lenny'ego i jego asystenta, uwielbianego przez kibiców Johana Mjallby'ego, będzie mało wymagająca drużyna Kilmarnock.

CELTIC - KILMARNOCK

16:00/27.03.2010/Celtic Park

Skład Celtic według CP.com: Boruc; Hinkel, Thompson, Hooiveld, Braafheid; Brown, Crosas, N'Guemo, McGeady; Rasmussen, Keane.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 26.03.2010; 13:42