Mjallby asystentem Lennona

Jednym z pierwszych kroków jakie podjął nowy trener Celticu - Neil Lennon - było zaproszenie do współpracy byłego piłkarza "The Bhoys" - Johana Mjallby'ego. Były szwedzki piłkarz nie mógł odmówić swojemu ukochanemu klubowi i przyjął propozycję współpracy. Mjallby zdaje sobie sprawę, że przed nowym trenerskim duetem bardzo ciężkie zadanie. Celtic musi w dobrym stylu zakończyć rywalizację w lidze i przede wszystkim wygrać Scottish Cup.

- Wymagania wobec zespołu są ogromne, z czego oczywiście zdaje sobie sprawę. Naszym celem jest zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. Mamy świetnych piłkarzy, którzy są w stanie wygrywać z każdym. Wierzę, że poszczególni piłkarze pokażą swoje wszystkie umiejętności na boisku, co przyniesie wymierną korzyść całemu zespołowi - przyznał Mjallby.

- Zdecydowałem się na współpracę z moim byłym klubem do końca bieżącego sezonu. Nie chcę mówić o tym, jak dalej potoczy się moja trenerska kariera i czy zostanę na Celtic Park. Na takie rozważania przyjdzie czas po zakończeniu obecnego sezonu - dodał Szwed.

Mjallby występował w Celticu w latach 1998-2004. Wystąpił w 144 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. Oby jego druga przygoda, tym razem w roli asystenta trenera, była co najmniej tak udana, jak ta pierwsza.

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 25.03.2010; 22:00