MOWBRAY ZWOLNIONY!

Jak potwierdziła oficjalna strona klubu, Tony Mowbray przestał dziś być menedżerem Celticu! Zarząd klubu zdecydował się zerwać umowę z Anglikiem z powodu fatalnych wyników klubu, który z kretesem przegrał walkę o mistrzostwo Szkocji, a w środowy wieczór został rozbity na St Mirren Park 4:0.

Wraz z Moggą z klubu odejdą jego asystenci; Mark Venus i Peter Grant. Tymczasowym trenerem Celticu zostanie dotychczasowy opiekun rezerw, Neil Lennon.

Zwolnienie byłego piłkarza The Bhoys wisiało w powietrzu już od dłuższego czasu. Władze klubu zaufały Mowbrayowi, pozwalając mu na zupełne przemeblowanie składu. Wizja, jaką obiecywał przychodząc do klubu, okazała się być jednak zwykłą utopią. Celtic nie zaczął grać ładniejszej piłki, a na domiar złego osiągał coraz gorsze rezultaty.

Na osiem kolejek przed końcem sezonu tracimy do Rangersów 10 punktów, a ci mają jeszcze do rozegrania dwa zaległe spotkania. Zadaniem Neila Lennona będzie z pewnością zdobycie na otarcie łez Pucharu Szkocji.

Mało prawdopodobne, by niedawny kapitan Celticu pozostał na stanowisku menedżera na dłużej niż do końca sezonu. Zarząd już od dziś rozpocznie rozglądanie się za nowym szkoleniowcem. Oby tym razem dokonano bardziej słusznego wyboru.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 25.03.2010; 16:31