ŚRODOWY WIECZÓR W PAISLEY

W środę wieczorem Celtic może zbliżyć się do Rangersów na odległość siedmiu punktów. W czasie gdy klub z Ibrox walczyć będzie o półfinał Pucharu Szkocji z Dundee United, The Bhoys zagrają ligowe spotkanie z St Mirren.

Piłkarze Tony'ego Mowbraya zapewnili już sobie grę w 1/2 finału, eliminując Kilmarnock. Naszym rywalem będzie drużyna Ross County, która we wtorek wyeliminowała dość niespodziewanie piłkarzy Hibernianu. Zanim jednak przystąpimy do decydującej fazy Pucharu Szkocji (mecz na Hampden zaplanowany na 10 kwietnia) czekają nas kolejne spotkania w Scottish Premier League.

Celtowie wybiorą się dziś do położonego tuż obok Glasgow Paisley na mecz z przedostatnią w tabeli drużyną St Mirren. Kluby te zmierzyły się ze sobą w tym sezonie dwukrotnie i oba pojedynki zakończyły się pewną wygraną Celticu (2:0 na wyjeździe i 3:1 na Parkhead). The Buddies mają 3 punkty przewagi nad strefą spadkową. Większym rozczarowaniem dla kibiców St Mirren jest jednak niedzielna porażka w finale Pucharu Ligi, gdzie piłkarze Gusa MacPhersona - mimo gry z przewagą dwóch zawodników - musieli uznać wyższość Rangersów.

The Buddies postawili rywalom trudne warunki i przez większą część meczu byli stroną przeważającą. Możliwe, że równie ciężka przeprawa czeka wieczorem także Celtic. Swój ostatni mecz zawieszenia odbędzie dziś Scott Brown. W kadrze, mimo gry w rezerwach, nie znajdą się ostatnio kontuzjowani Jos Hooiveld, Glenn Loovens i Shaun Maloney, a także Thomas Rogne i Paddy McCourt. W pierwszym składzie po udanym występie w ostatnią sobotę pozostanie zapewne Paul McGowan. Najwięcej kontrowersji budzi jednak obsada bramki. Wszystko wskazuje na to, że między słupkami - mimo powrotu Artura Boruca - po raz trzeci z rzędu wystąpi Łukasz Załuska. 

ST MIRREN - CELTIC
20:45/24.03.2010/St Mirren Park

Skład według CP.com: Załuska; Hinkel, Thompson, O’Dea, Braafheid; McGeady, Crosas, NGuemo, McGowan; Fortune, Keane

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 24.03.2010; 13:09