WRACAMY NA PARKHEAD

Piłkarze nie kryją ulgi. W końcu po dokładnie miesiącu przerwy powracają na Celtic Park, gdzie w sobotnie popołudnie w ramach rozgrywek ligowych podejmą beniaminka St Johnstone.

Z czym związana jest ta radość? Bynajmniej nie z coraz słabszym dopingiem na trybunach. Chodzi rzecz jasna o opłakany stan szkockich boisk. Jedynym – być może poza Ibrox Park – obiektem nadającym się do gry w kraju jest obecnie Celtic Park. Murawa na Falkirk Stadium czy też Rugby Park, gdzie graliśmy ostatnio, przypominała raczej kartoflisko.

Zszokowany stanem szkockich boisk był w szczególności Robbie Keane, przyzwyczajony do luksusowych warunków angielskiej Premier League. Dobry piłkarz potrafi jednak odnaleźć się w każdych warunkach. Irlandczyk był bohaterem ostatnich dwóch spotkań, w których zdobył wszystkie pięć bramek dla swojego zespołu.

Nasz Keano ma na swoim koncie 8 goli w 8 meczach i jest niemal pewne, że powiększy swój dorobek strzelecki w starciu z St Johnstone. Beniaminek prowadzony przez Dereka McInnesa spisuje się nadzwyczaj dobrze i ma nawet szansę na awans do pierwszej szóstki tabeli. Nie sprawdziły się tym samym przedsezonowe rokowania ekspertów, którzy wróżyli The Saints walkę o utrzymanie. The Bhoys zmierzyli się w tym sezonie z St Johnstone dwukrotnie i oba mecze kończyły się zdobyciem trzech punktów (5:2 na Parkhead i 4:1 na wyjeździe).

Do składu na sobotni mecz powróci już Artur Boruc, który z powodu problemów osobistych nie zagrał w pucharowym spotkaniu z Kilmarnock. Po kontuzji do dyspozycji Tony’ego Mowbraya są już Glenn Loovens, Jos Hooiveld, Shaun Maloney oraz Paddy McCourt. Uraz leczy jeszcze Diomansy Kamara. Zawieszony na najbliższe dwa mecze jest natomiast Scott Brown. W składzie beniaminka nie zobaczymy m.in. Cilliana Sheridana. Wypożyczony z Celticu napastnik nie może wystąpić w meczu przeciwko swojemu pracodawcy.

CELTIC ST JOHNSTONE

16:00/20.03.2010/Celtic Park

Skład zdaniem CP.com: Boruc - Hinkel, Thompson, Hooiveld, Braafheid - McGeady, N'Guemo, Crosas, Ki - Rasmussen, Keane.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 19.03.2010; 19:59