"Rogne poradzi sobie w derbach"

Występujący w latach 1998-2000 na Celtic Park, norweski pomocnik Vidar Riseth przyznał, że jest spokojny o dobry występ swojego rodaka - Thomasa Rogne - w niedzielnych OFD na Ibrox Park. 19-letni obrońca rozegrał w sobotę pierwsze pełne spotkanie w barwach Celticu i zebrał dobre recenzje.

- Thomas jest już gotowy do gry w spotkaniach o wysoką stawkę. Oglądałem sobotnie spotkanie Celticu z Dundee Utd i muszę przyznać, że Rogne grał tak jakby spędził już w tym klubie dobrych kilka la - stwierdził Riseth.

- Oczywiście takie spotkanie to coś więcej niż tylko kolejny ligowy mecz. Presja ze strony mediów czy kibiców, a także wyższy poziom sportowy danego widowiska na pewno mają wpływ na grę młodych piłkarzy. Wielu z nich nie radzi sobie w takich spotkaniach. Łapią żółte i czerwone kartki, popełniają dużo prostych błędów. Jednak Thomas świetnie radzi sobie z presją, mimo tak młodego wieku.

Riseth wystąpił w swojej karierze w siedmiu meczach z Rangersami i aż pięć z nich przegrał. Miło wspomina na pewno pierwsze z tych spotkań, w którym Celtic zwyciężył odwiecznego rywala 5-1.

- Jeśli Thomas zapyta mnie jak zagrać w tym spotkaniu, to powiem mu aby robił swoje, wygrywał pojedynki jeden na jeden, no i na pewno aby nie próbował czasem zostać bohaterem tego meczu bo to może się dla niego, jak i dla drużyny źle skończyć.

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 26.02.2010; 16:24