Robson przewiduje odejście McGeady'ego

Były pomocnik Celticu Glasgow, Barry Robson uważa, że kolejnym piłkarzem, który opuści Celtic Park będzie Aiden McGeady. Według 31-letniego zawodnika, Irlandczyk posiada odpowiednie umiejętności aby poradzić sobie w lepszej lidze niż szkocka.

- Już na początku sezonu widziałem, że w klubie szykują się duże zmiany. Odszedł Nakamura, potem Hesselink, następnie Gary Caldwell i "Big Mick". Doszedłem do wniosku, że i mój czas w Celticu już minął i zdecydowałem się na transfer - wyjaśnia Robson.

- Myślę, że kolejnym piłkarzem, który opuści Parkhead będzie Aiden McGeady. Irlandczyk nie pasuje bowiem do koncepcji gry Tony'ego Mowbraya i nie może do końca odnaleźć się na boisku. Lato to idealny okres do tego aby zmienił klub - dodaje "Robbo".

Czy Robson rzeczywiście ma rację co tego, że Aiden McGeady nie pasuje do koncepcji gry Mowbraya? Trudno się z tym zgodzić. Irlandczyk zbiera bowiem dobre recenzje za swoje występy. Do tego sam szkoleniowiec chwali młodego piłkarza i na każdym kroku podkreśla jak ważny jest on dla zespołu. Nie oznacza to jednak, że McGeady zostanie w Celticu w przyszłym sezonie. Jeśli dostanie ciekawą ofertę, to może spróbować swoich sił w nowym klubie.

Robert Pryłowski

 

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 19.03.2010; 16:59