Goncalves trafi do Celticu?

24-letni obrońca Hearts, Jose Goncalves może zasilić szeregi Celticu Glasgow w przyszłym sezonie. Takie rozwiązanie byłoby korzystne dla samego zawodnika i klubu, tak przynajmniej twierdzi były trener "Serc" - Csaba Laszlo. Młody zawodnik stracił miejsce w podstawowym składzie zespołu, po tym jak odmówił podpisania nowego kontraktu.

Goncalves chciałby zmienić otoczenie i opuścić Szkocję po zakończeniu obecnych rozgrywek. Laszlo twierdzi jednak, że najlepszym rozwiązaniem dla piłkarza jest transfer na Celtic Park.

- Dla mnie Jose to jeden z najlepszych obrońców w Szkocji. Do tego ma dopiero 24 lata, a mimo to zachowuje się jak dojrzały piłkarz - chwali zawodnika Laszlo.

- Goncalves może występować w środku, jak i na lewej stronie defensywy. Na początku tego sezonu był nawet na zgrupowaniu reprezentacji Portugalii, a to świadczy o tym jakie postępy zrobił ten młody chłopak w ostatnim czasie - dodaje trener.

- Dla mojego byłego klubu strata takiego zawodnika to na pewno duże osłabienie. Myślę, że dla niego samego najlepszym rozwiązaniem byłby transfer do Celticu, w którym mógłby rozwinąć swoje umiejętności. Do tego sam klub potrzebuje klasowych obrońców i taki transfer mógłby przynieść mu same korzyści - kończy Laszlo.

Goncalves, mimo młodego wieku występował już w wielu klubach. W swojej krótkiej karierze grał m.in. w FC Basel, Venezii, FC Thun czy FBK Kowno. W poprzednim sezonie był na wypożyczeniu w FC Nurnberg, gdzie zbierał bardzo dobre recenzje. Ewentualny transfer Portugalczyka do Celticu jest możliwy najwcześniej w letnim okienku transferowym.

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 18.03.2010; 15:16