CELTIC OBRONIŁ BETFRED CUP!

Brendan Rodgers zapisał się w historii Celticu, zdobywając cztery krajowe trofea z rzędu. W niedzielę na Hampden jego drużyna obroniła Betfred Cup (Puchar Ligi Szkockiej), ogrywając Motherwell 2:0.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie miała tak naprawdę stuprocentowych sytuacji, by strzelić gola. Defensorzy The Well starali się kryć szczelnie Moussę Dembele i w jednym przypadku przesadzili, gdy Francuz został dosłownie powalony na murawę. Zawodnik rywali mógł mówić o szczęściu, że nie obejrzał czerwonej kartki. Sędzia, jak okazało się później, mylił się na niekorzyść dwóch stron.

Wynik na Hampden otwarty został cztery minuty po przerwie, kiedy błyskotliwym strzałem z okolic czternastego metra popisał się James Forrest. Piłka poszybowała tuż przy słupku, a bramkarz The Well nie miał większych szans na skuteczną interwencję.

Motherwell mogło wyrównać, ale McHugh uderzył głową wprost w Craiga Gordona. Szansę na wygranie finału odebrał im tak naprawdę arbiter. W 58. minucie podyktował dyskusyjną jedenastkę po rzekomym faulu na Scotcie Sinclairze. Dodatkowo Cedric Kipre został ukarany czerwoną kartką. Moussa Dembele wykorzystał po chwili jedenastkę, ustalając wynik na 2:0.

Celtowie mogli wygrać nawet wyżej, ale w sytuacji sam na sam Leigh Griffiths trafił w słupek.

Celtic wygrał Puchar Ligi po raz siedemnasty w swojej historii. Do najczęstszego triumfatora - Rangers, sporo jeszcze Celtom brakuje. The Gers triumfowali w tym pucharze aż dwadzieścia siedem razy.

CELTIC - MOTHERWELL 2:0
Forrest 49', Dembele 59' (k.)

CELTIC: Gordon, Lustig, Simunovic, Boyata, Tierney; Brown: McGregor (Rogic 88), Armstrong, Forrest (Roberts 77), Dembele (Griffiths 63), Sinclair.

MOTHERWELL: Carson, Tait, Grimshaw (Tanner 50), Hartley, Cadden, McHugh, Moult, Bowman (Campbell 63), Rose (Frear 70), Dunne, Kipre.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 26.11.2017; 19:10