Celtic nie dał szans Aberdeen

Dominacja Celticu na krajowym podwórku trwa najlepsze. W środę The Bhoys ograli Aberdeen 3:0, przedłużając tym samym serię meczów bez porażki do 61.

Niemoc The Dons w starciu z Celtikiem trwa już od dawna. drużyna z Glasgow wygrała siedem poprzednich bezpośrednich spotkań i tym razem sięgnęła po kolejne zwycięstwo.

Celtowie pozbawili gospodarzy złudzeń już w pierwszej połowie. W 13. minucie po dograniu Moussy Dembele piłkę do siatki skierował huknięciem pod poprzeczkę Kieran Tierney.

Nasz utalentowany defensor zabłysnął ponownie w 39. minucie. Popisał się wówczas kapitalnym dośrodkowaniem, po którym do siatki trafił z bliska Moussa Dembele.

Po zmianie stron Aberdeen nie wróciło do meczu. Kontrolę nad wydarzeniami na boisku mieli nadal Celtowie. Ich wygrana stała się jeszcze bardziej okazała za sprawą akcji Dedricka Boyaty z Dembele. Francuski napastnik strzelił tym samym dwa gole.

ABERDEEN - CELTIC 0:3