Po kadrze: Griffiths z golami i kontuzją

Leigh Griffiths nabawił się w meczu reprezentacji Szkocji z Litwą (2:0) kontuzji łydki. Selekcjoner Gordon Strachan uspokaja jednak, że nie jest to zbyt poważny uraz i napastnik powinien wystąpić we wtorkowym meczu Celticu z PSG.

Griffiths znajduje się w wysokiej formie, co potwierdził w czasie przerwy na mecze kadry. W poniedziałek asystował najpierw przy golu Berry, a następnie sam wpisał się na listę strzelców.

Zadowoleni ze swoich występów mogli być także inni zawodnicy. Stuart Armstrong zdobył gola w piątkowym meczu Szkotów, a wysokie noty za swoją grę zebrał Scott Brown. Dość nietypowo, bo na prawej stronie obrony, grał Kieran Tierney, ale i on był chwalony przez ekspertów. Jeśli chodzi o innych Celtów, szkockie barwy reprezentowali też James Forrest i Craig Gordon.

Bardzo dobry tydzień ma też za sobą Mikael Lustig. Pomimo tego, że zdobył gola i zaliczył asystę, Szwedzi przegrali z Bułgarią (2:3). W niedzielę rozbili natomiast Białoruś (4:0), a zawodnik Celticu asystował przy jednym z trafień.

Inny gracz, Cristian Gamboa, zagrał udany mecz w barwach reprezentacji Kostaryki. On i jego koledzy pokonali USA 2:0.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 06.09.2017; 14:26