Po internetowym incydencie chiński rząd zainteresował się sytuacją Chelsea

Burzę w Chelsea wywołał wpis Kenedy'ego w mediach społecznościowych. Obecnie przebywający na terenie Azji na zgrupowaniu klub znad Tamizy jest na cenzurowanym. Wydarzenie jest na tyle kontrowersyjne, że pod lupę wziął je nawet chiński rząd.

Na instagramie, Kenediego podczas pobytu na tournee w Chinach, pojawiło się zdjęcie z wpisem "pier... Chiny". Piłkarz zrozumiał swój błąd i natychmiast przeprosił ale okazuje się, że jednak nie obejdzie się to bez większych konsekwencji.

Przykładem jest sytuacja, gdy podczas sparingu z Arsenałem (zakończonym 3 do 0), rozegrano na stadionie w Pekinie, brazylijski skrzydłowy został wymownie wygwizdany przez lokalnych kibiców.

Klub próbował załagodzić napięcie wynikające z niezbyt przemyślanej publi9kacji swojego zawodnika, poprzez wydanie oświadczenia.

"22 lipca Chelsea doświadczyła ciepłego i serdecznego przyjęcia przez chińskich kibiców. Byliśmy zaskoczeni i rozczarowani, że dzień przed meczem jeden z naszych młodych piłkarzy, Kenedy, opublikował w swoich mediach społecznościowych wiadomości, które zraniły uczucia Chińczyków" – możemy przeczytać w oświadczeniu.

"Mimo że szybko skasował wiadomości i przeprosił, a klub również przeprosił przez nasze chińskie media społecznościowe, straty zostały poczynione. Chelsea po raz kolejny szczerze przeprasza. (...) Zawodnik otrzymał reprymendę. Wszyscy w Chelsea mają najwyższy szacunek i podziw dla Chin i kochają chińskich fanów" - dodano.

Ale sprawa nie ucichła, jak życzyłoby sobie szefostwo klubu. Sytuacja rozwinęła się w zaskakującym kierunku. Chińskie władze, nie tylko nie zignorowały niegrzecznych komentarzy Brazylijczyka, ale tamtejsze Ministerstwo Spraw Zagranicznych wykazało żywe zainteresowanie problemem. Według "The Sun" i goal.com klub może wiele stracić na tej nieprzewidzianej w skutkach wizycie. Według przecieków medialnych chińskie władze wydało dyspozycje aby usunąć wszystkie publikacje, informujące lub nawiązujące do Chelsea ze swoich serwisów czy też aplikacji.

Chelsea Football Club to angielski klub piłkarski mający swoją siedzibę w zachodnim Londynie, w dzielnicy Hammersmith and Fulham. Został założony 10 marca 1905 roku, obecnie gra w Premier League i większość sezonów spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Klub Chelsea był sześciokrotnie mistrzem Anglii, ponadto zdobył puchar Ligi Mistrzów UEFA (w roku 2012) siedem razy Puchar Anglii, pięć razy Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów.

Śledzisz wydarzenia z ligi angielskiej z zapartym tchem? Zawsze udaje Ci się przewidzieć z jakim wynikiem twój ulubiony klub zakończy mecz? Próbowałeś już na tym zarabiać ale nie wyszło? Jeśli na wszystkie pytania udzieliłeś twierdzącej odpowiedzi, musisz spróbować świetnej rozrywki jaką są gry online. Czekają Cie tam nie tylko niesamowite emocje ale i realne wygrane, dzięki którym poczujesz się jak prawdziwy zwycięzca. Nie marnuj ani chwili dłużej, inni wygrywają już teraz.

Napisane przez: Redakcja dnia 16.08.2017; 13:51