Celtic nie dał szans Kilmarnock

Celtic kontynuuje swój ligowy marsz i jest niepokonany od pięćdziesięciu dwóch meczów w kraju. W sobotnie popołudnie drużyna Brendana Rodgersa pokonała 2:0 Kilmarnock.

Tym razem The Bhoys do wygranej poprowadzili pomocnicy. Wynik otworzył tuż przed przerwą James Forrest. W końcówce mecz wygraną zapewnił natomiast Callum McGregor.

Trzeba przy tym podkreślić, że kolejne udane zawody w barwach The Bhoys rozegrał Tom Rogić. Zanotował on dwie asysty. Podobać mogło się zwłaszcza rozegranie akcji z McGregorem.

Co prawda wygrana gości nie była pod względem goli okazała, ale gospodarze nie mieli w zasadzie okazji, by doprowadzić do remisu. W całym spotkaniu oddali trzy strzały, ale żaden z nich nie poszybował nawet w światło bramki.

KILMARNOCK - CELTIC 0:2
Forrest 40', McGregor 88'

CELTIC (4-2-3-1) Gordon; Ralston, Ajer, Tierney (Bitton 69), Miller; Brown, Armstrong; McGregor, Rogic, Benyu (Lustig 78); Forrest (Griffiths 69).

KILMARNOCK (5-5-1) MacDonald; Taylor, Smith (Brophy 59), O’Donnell, McKenzie, Thomas (Burke 74), Jones, Boyd, Greer, Wilson; Frizzell.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 19.08.2017; 15:48