CELTIC MOŻE WYKUPIĆ KEANE'A Z TOTTENHAMU

Tottenham nie potrzebuje Robbie'ego Keane'a i po zakończeniu sezonu niemal na pewno zostanie on sprzedany do innego klubu. Czy do walki o zakontraktowanie Irlandczyka może włączyć się także Celtic?

Koguty, z racji tego, iż mają w swoim składzie Jermaina Defoe, Petera Croucha oraz Romana Pavlyuchenko, nie potrzebują Keane'a, którego bez żalu wysłali w lutym na wypożyczenie na Celtic Park. Ile kosztowałby Irlandczyk? Prawdopodobnie w granicach 9 milionów funtów. Tyle właśnie, według dzisiejszych gazet, chce latem zaproponować za niego Aston Villa.

Decydujące zdanie w tej sprawie będzie miał jednak sam zawodnik. Keane przybył do Celticu, spełniając tym samym swoje wielkie marzenie. Tu odnalazł swoją dawną formę, zaczął trafiać do siatki i najzwyklej w świecie czuje się potrzebny oraz doceniany. Dlaczego ten piękny sen miałby się skończyć już latem?

- To Robbie musi zdecydować co jest dla niego ważne. Wielu ludzi było w szoku, że zdecydował się na wypożyczenie do Szkocji. Ale on jest mocno związany z Celtikiem i myślę, że nie przejmuje się tym, co myślą ludzie - powiedział członek sztabu szkoleniowego Tottenhamu, Les Ferdinand.

- Robbie leczył ostatnio uraz kolana i odwiedził nas w Londynie. Widać, jak przez te parę tygodni bardzo się zmienił. Tryska energią i wydaje się być szczęśliwy ze swojego pobytu w Glasgow. Mówił nam, że jest mu tam bardzo dobrze - dodał.

Jeśli obie strony - zawodnik i zarząd The Bhoys - wyraziłyby chęć dalszej współpracy, Celtic musiałby sprzedać najpewniej jednego z dwójki najdroższych piłkarzy - Artura Boruca lub Aidena McGeady'ego. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostałyby na wykupienie Irlandczyka. Pozostaje nam mieć nadzieję, iż taki scenariusz jest możliwy. Zbudowanie zespołu wokół Robbie'ego Keane'a byłoby najlepszą rzeczą, jaka może przytrafić się naszemu klubowi.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 18.03.2010; 15:11