Wygrana na rozpoczęcie przygotowań

Celtic rozegrał w środę pierwszy sparing podczas okresu przygotowawczego w Austrii. The Bhoys pokonali Blau-Weiss Linz 1:0.

Jedyna bramka w tym spotkaniu padła w samej końcówce, gdy na listę strzelców po dograniu Kierana Tierneya wpisał się James Forrest.

Co ciekawe, w pierwszej i drugiej połowie na boisku przebywały zupełnie różne jedenastki. Dla przykładu wspomniany Forrest grał tylko drugie 45 minut. Prócz zawodników pierwszego zespołu, jak Griffiths czy Brown, na murawie oglądano też młodzież. Swoją szansę dostali m.in. Hazard, Ralston czy McCart.

Co godne podkreślenia, debiutu w barwach The Bhoys doczekał się Jonny Hayes, który znalazł się w składzie na pierwszą połowę.

Drugoligowiec z Austrii nie miał wiele do powiedzenia na boisku, choć raz do trudnej interwencji zmuszony został de Vries. Miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki i strzałach na bramkę mieli jednak Celtowie. Brakowało im jednak skuteczności. Nie martwi to jednak Brendana Rodgersa, który podkreślił w pomeczowym wywiadzie, że jak na pierwszy mecz po kilkutygodniowej przerwie, jego piłkarze wyglądali całkiem sprawnie.

LINZ - CELTIC 0:1
Forrest 84'

CELTIC FIRST-HALF (4-3-3): de Vries; Lustig, Sviatchenko, McCart, Miller; Armstrong, Brown, McGregor; Hayes, Mackay-Steven, Griffiths

CELTIC SECOND-HALF (4-2-3-1): Hazard; Ralston, Simunovic, McCart (Boyata 60), Tierney; Bitton, Rodgers; Henderson, Forrest, Sinclair; Aitchison

Napisane przez: Redakcja dnia 29.06.2017; 15:46