Prezes Rangers podważa tytuły Celticu

Prezes Rangers, Dave King rozpalił opinię publiczną w Szkocji. Przyznał w wywiadzie, że nie uznaje sześciu tytułów z rzędu, jakie zdobył Celtic. W skrócie: gdy The Gers nie było w Premier League, sukcesy naszego klubu nie miały znaczenia.

W Szkocji trwa dyskusja, czy Celtic może zdobyć dziesięć mistrzostw kraju z rzędu. Obecnie The Bhoys mają na koncie sześć kolejnych tytułów.

Zupełnie inaczej na sprawę patrzy Dave King. - Sześć tytułów? Celtic ma co najwyżej dwa mistrzostwa zdobyte z rzędu - za 2012 i 2017 rok. By cieszyć się z rekordowego "10 in a row", ten klub powinien zdobyć jeszcze osiem tytułów - przekonuje King.

Dziennikarze, którzy dopytywali prezesa Rangers, dlaczego tak uważa, odparł: - Cztery tytuły zdobyte zostały, gdy nas nie było w najwyższej klasie rozgrywek. W rywalizacji o "10 in a row" liczy się rywalizacja między Celtikiem a Rangers. Nas w tej walce przez kilka sezonów nie było, więc klub z Parkhead nie może mówić, że ma już sześć mistrzostw - dodaje King.

Prezes Rangers nie uważa zresztą, by Celtic mógł zdobyć jeszcze osiem tytułów z rzędu. - To nie nastąpi. Myślę, że w ciągu najbliższych lat przerwiemy ich passę i zostaniemy mistrzami - kwituje.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 25.06.2017; 11:37