Boyata dał wygraną nad St. Johnstone

Celtic rozegrał pierwsze ligowe spotkanie w 2017 roku, pokonując na Parkhead St. Johnstone. Jedyną bramkę zdobył w siedemdziesiątej drugiej minucie meczu Dedrick Boyata.

Spotkanie to przechodzi do historii, gdyż Celtowie wyrównali w nim wyczyn Lisbon Lions - rozpoczęli sezon od dwudziestu sześciu meczów bez porażki. Drużyna prowadzona przez Jocka Steina osiągnęła ten wynik w roku 1967.

Środowy wieczór był był poza tym wyjątkowy dla Scotta Browna, który rozegrał mecz numer 400 w barwach Celticu.

Trzeba przyznać, że samo spotkanie nie było wcale jednostronnym widowiskiem. Co prawda wyraźną przewagę mieli Celtowie, ale goście po strzale z dystansu trafili w słupek. Jeśli chodzi o Celtic, groźnie na bramkę uderzali James Forrest i Stuart Armstrong. Po jednym z rzutów rożnych defensor St. Johnstone wybijał natomiast piłkę z linii bramkowej.

Skromną, jednobramkową wygraną zapewnił Celtom Dedryck Boyata, który dopadł do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Armstrong.


CELTIC - ST. JOHNSTONE 1:0
Boyata 72'

CELTIC (4-1-2-3) Gordon; Gamboa (Sviatchenko 83), Simunovic, Boyata, Tierney; Bitton; Armstrong, Brown; Forrest (Roberts 63), Dembele (Griffiths75), Sinclair.

ST JOHNSTONE (4-4-2) Clark; Watson, Anderson, Shaughnessy, Scobbie; Wotherspoon (Alston 59), Paton, Millar, Craig; Kane (MacLean 79), Swanson (Cummins 79).

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 25.01.2017; 22:56