CELTIC ZA MOCNY DLA ROSS COUNTY

Celtic rozegrał w środowy wieczór ostatni w tym roku meczu na Parkhead. Piłkarze Brendana Rodgersa zgodnie z planem ograli Ross County 2:0.

Celtowie sięgnęli po czternaste z rzędu zwycięstwo w lidze. Tym razem rozstrzygnęli losy rywalizacji już w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Okrasą meczu był gol zdobyty przez Erika Sviatchenko. Defensor The Bhoys oddał zaskakujący strzał z przeszło trzydziestu metrów, zaskakując tym samym bramkarza przyjezdnych.

Drugi cios zadany został natomiast tuż przed przerwą, gdy płaskim uderzeniem przy długim słupku na listę strzelców wpisał się Stuart Armstrong.

Po zmianie stron Celtowie nie forsowali już tempa, a do kilku klarownych sytuacji - po rzucie rożnym i strzale z dystansu - zdołali dojść goście. Ostatecznie nie zdobyli jednak nawet kontaktowego gola. Jeśli chodzi o Celtic, swoje sytuacje mieli Scott Brown i rezerwowy Moussa Dembele. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

CELTIC - ROSS COUNTY 2:0