Rodgers: Możemy pokonać Barcelonę

Celtic rozegra w środowy wieczór przedostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Jeżeli The Bhoys chcą jeszcze dogonić w tabeli Borussię Moenchengladbach, będą potrzebowali wygranej.

Barca rozbiła w tym roku Celtic na Camp Nou, ale mecz, który zostanie rozegrany na Parkhead, może potoczyć się zupełnie inaczej. Fani marzą o tym, by The Bhoys powtórzyli wyczyn sprzed kilku lat, gdy za kadencji Neila Lennona wygrali 2:1.

- Każdy mecz jest inny i toczy się w innych warunkach. Barca doświadczyła już wcześniej, jak trudno gra się w Glasgow i na pewno ma w pamięci tamten mecz. W niedługim okresie czasu nasza drużyna zrobiła duży progres. Gramy zespołowo i jesteśmy dojrzalsi niż we wrześniu, gdy jechaliśmy na Camp Nou. Nie będziemy czekać na rywala, tylko postaramy się wziąć sprawy w swoje ręce - deklaruje Rodgers.

- Musimy być w tym meczu agresywni. Wiemy, że Barca ma wielu topowych piłkarzy, ale trzeba stawić im czołowa. Wierzę w moją drużynę i wiem, że grając na miarę swoich możliwości, może sprawić niespodziankę i nawet wygrać - zaznacza menedżer.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 20.11.2016; 13:53