Aberdeen chce się postawić Celticowi

Piłkarze Aberdeen zapowiadają, że nie wypadli jeszcze z wyścigu o mistrzostwo Szkocji. The Dons chcą zamienić swe słowa w czyn i wygrać sobotni mecz na Pittodrie Stadium.

Dziennikarze i postronni kibice obawiają się, że walka o mistrzostwo rozstrzygnie się już w najbliższych tygodniach. Celtic ma siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Aberdeen, mimo że rozegrał jedno spotkanie mniej. Jeżeli wygra też sobotni mecz na obiekcie The Dons, będzie można mówić o deklasacji rywali na krajowym podwórku.

Piłkarze Aberdeen zapowiadają jednak w wywiadach, że nie dadzą łatwo za wygraną. - Uważam, że walka o mistrzostwo nie jest jeszcze zakończona. Celtic zanotował świetny start rozgrywek, ale w poprzednim sezonie wygraliśmy z nim dwukrotnie na Pittodrie. Teraz możemy to powtórzyć - przekonuje Graeme Shinnie.

The Dons mają jednak o czym myśleć. Podczas gdy Celtic rozbił w środę Ross County 4:0, wicemistrzowie Szkocji przegrali niespodziewanie z Hamiltonem (0:1). - To był tylko wypadek przy pracy, bo ostatnie tygodnie pokazały, że nasza drużyna gra coraz lepiej. Chcemy ograć Celtic w Premiership, a za miesiąc pokonać go w finale Puchar Ligi - dodaje Shinnie.

Mecz z Aberdeen rozpocznie się w sobotę o 13:00. Transmisja na Eleven Sports.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 28.10.2016; 15:16