DEMBELE ZNÓW POGRĄŻYŁ RANGERS!

Celtic nie powtórzył wyniku z września, gdy rozbił Rangers 5:1. Tym razem zdobył tylko jednego gola, ale patrząc na przebieg spotkania, wygrał w pełni zasłużenie. Celtów do finału Pucharu Ligi wprowadził nie kto inny jak Moussa Dembele.

Gdy oba zespoły rywalizowały na Hampden wiosną tego roku, do kolejnej rundy Pucharu Szkocji po rzutach karnych awansowali The Gers. Także tym razem pachniało podobnym scenariuszem i dogrywką. Wszystko z powodu nieskuteczności Celticu i błędzie sędziego, Craiga Thomsona.

Najlepszy arbiter w Szkocji nie zaliczy tych derbów do udanych. W drugiej połowie popełnił kuriozalny błąd, nie uznając prawidłowo zdobytej bramki głową przez Erika Sviatchenko. Thomson uznał bowiem, ze defensor Celticu faulował przy walce o piłkę swojego rywala. Suchej nitki nie zostawili na arbitrze komentatorzy BT Sport, a także ekspert tej stacji, Howard Webb.

Celtic miał w tym meczu mnóstwo okazji strzeleckich, ale uderzał głową w mur. Pechowcem był zwłaszcza Scott Sinclair. W pierwszej połowie przegrał on pojedynek z bramkarzem, a w drugiej odsłonie trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Rangers, skupieni na grze z kontry, większego zagrożenia pod polem karnym nie stwarzali. W pierwszej połowie domagali się rzutu karnego, ale sędzia uznał, że upadający na murawę McKay symulował. Jeden z groźnych strzałów po przerwie został natomiast zablokowany przez Scotta Browna.

Kluczową decyzją Brendana Rodgersa okazało się być wpuszczenie na boisko Leigh Griffithsa. To właśnie jego podanie ze skrzydła przyniosło ostatecznie gola. Katem Rangers okazał się być ponownie Moussa Dembele. Za sprawą jego trafienia Celtowie zagrają z Aberdeen w wielkim finale.

Ostatecznie w całym meczu mistrzowie kraju oddali na bramkę 24 strzały, z kolei Rangers zaledwie osiem. Tylko trzy uderzenia The Gers szybowały zresztą w światło bramki.

CELTIC - RANGERS 1:0
Dembele 87'

CELTIC (4-2-3-1): Gordon; Lustig, Simunovic, Sviatchenko, Tierney; Bitton (Armstrong 63), Brown; Forrest (Gamboa 90), Rogic (Griffiths 70), Sinclair; Dembele

RANGERS (4-3-3) Gilks; Hodson, Hill, Kiernan, Wallace; Windass (Garner 70), Halliday, Holt; Tavernier, Miller (Waghorn 70), McKay (Dodoo 78)

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 23.10.2016; 17:21