Puchar Ligi: Rangers vs Celtic

W niedzielę o 15:15 czasu polskiego rozpocznie się półfinał Pucharu Ligi na Hampden Park w Glasgow. Dojdzie wówczas do drugich w sezonie derbów Old Firm.

Celtowie mogą wykonać poważny krok w kierunku Treble. Nikt nie ukrywa, że to zespół Brendana Rodgersa będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Wszyscy mają w pamięci ostatni ligowy mecz obu ekip, zakończony wysoką wygraną The Bhoys (5:1).

Po raz pierwszy pod wodzą Rodgersa Celtowie zagrają na Hampden. Kibice nie mają zbyt dobrych wspomnień z tego obiektu, jeśli chodzi o ubiegły sezon. The Gers pokonali Celtic po rzutach karnych, eliminując go w kwietniu z Pucharu Szkocji.

Jeśli chodzi o rozgrywki Premiership, prowadzący w tabeli Celtowie wyprzedzają Rangers różnicą siedmiu punktów. - W poprzednim meczu derbowym nasza drużyna zagrała wspaniale i niełatwo będzie to powtórzyć. W niedzielę dotychczasowe wyniki i tabela nie będą mieć znaczenia. Wszystko zacznie się od początku. Puchar Ligi to pierwsze trofeum, jakie możemy wygrać w tym sezonie i podchodzimy do tego niezwykle poważnie. Nie ma ważniejszego meczu niż ten, jaki zagramy z Rangers - mówi dziennikarzom Rodgers.

Celtic nie ma przed tym spotkaniem większych problemów kadrowych. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego są wszyscy podstawowi zawodnicy. W przypadku Rangers wykluczony jest występ Niko Kranjcara. Niewiadomą pozostaje z kolei to, czy zagra Danny Wilson.

Napisane przez: Redakcja dnia 22.10.2016; 10:05