Islam Feruz żałuje, że odszedł z Celticu

Islam Feruz udzielił wywiadu, w którym przyznał, że popełnił błąd, przenosząc się do 2011 roku do londyńskiej Chelsea. 21-latek, który nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, gra obecnie na wypożyczeniu w belgijskim Excelu Mouscron.

Feruz, który zbierał jako dziecko znakomite noty w szkółce Celticu, został podkupiony w wieku szesnastu lat przez londyńską Chelsea. Od tego czasu jego kariera się zatrzymała. Nigdy nie dostał szansy w pierwszym zespole The Blues, a wypożyczenia do OFI Crete, Blackpool i Hibernianu kończyły się niepowodzeniem.

Teraz Feruz przyznał otwarcie, że popełnił błąd. - Zastanawiam się jak potoczyłaby się moja kariera, gdybym został w Celticu. Żałuję, że tak się nie stało. Miałem złych doradców i podjąłem złą decyzję. Zamiast spokojnie trenować i się rozwijać, skusiłem się kasą i transferem do znanego klubu - wyjaśnia.

Feruz zaapelował przy tym do 13-letniego Karamoko Dembele, który zagrał ostatnio w młodzieżowej drużynie Celticu. Okazuje się, że młodego chłopaka już teraz widziałby u siebie Manchester City. Feruz radzi Demeble, by ten został w Celticu i nie myślał w ogóle o pieniądzach. - Nie warto popełniać takich błędów jak ja - przekonuje.

Napisane przez: Redakcja dnia 11.10.2016; 14:11