Dundee vs Celtic

W sobotę powinno wyjaśnić się, kto jest podstawowym bramkarzem Celticu. Do zdrowia po kontuzji wrócił już Dorus de Vries, ale w meczu z Dundee FC Brendan Rodgers może postawić ponownie na Craiga Gordona.

Niewiadomą jest także obsada ataku. Miejsce w składzie powinien utrzymać Moussa Demebele. Pytanie czy Celtic zdecyduje się na grę dwoma napastnikami, czy tez Leigh Griffiths zasiądzie na ławce rezerwowych.

Większe problemy kadrowe mają przed sobotą w Dundee FC. Gospodarze muszą radzić sobie bez podstawowego pomocnika - Toma Hateleya. Poza kadrą znajdują się także Kevin Gomis, Mark O'Hara i James McPake.

Dundee zajmuje obecnie dopiero dziewiątą lokatę w tabeli, mając w dorobku sześć punktów. Drużyna ta nie wygrała od 6 sierpnia, gdy pokonała na wyjeździe Ross County. Ostatnio przegrywała z kolei z Aberdeen i Inverness.

Co ciekawe, dwa poprzednie mecze Dundee z Celtikiem kończyły się bezbramkowymi remisami. Celtowie wygrali w poprzednim sezonie tylko raz, ale jakże okazale. Rozbili bowiem na Parkhead Dundee 6:0.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 30.09.2016; 13:48