Rodgers: Zagraliśmy wielki mecz

Brendan Rodgers nie szczędził drużynie komplementów po środowym meczu z Manchesterem City.

- Jestem dumny z postawy całego zespołu. Graliśmy przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie i sprostaliśmy temu wyzwaniu. Nie wszystko było rzecz jasna idealne. Gdy przeanalizujemy stracone gole dojdziemy do wniosku, że mogliśmy zachować się dużo lepiej. Chcieliśmy sprawić, by ten wieczór był trudny dla naszych rywali i tak też się stało. Zagraliśmy wielki mecz, strzelając tak dobrze zorganizowanej drużynie trzy gole - mówił po meczu Rodgers.

Celtic zmazał tym samym plamę po porażce 0:7 na Camp Nou z Barceloną. - Jako drużyny czynimy nieustanny progres i się rozwijamy. Ten mecz jest dla nas niezwykle cennym doświadczeniem, które zaprocentuje - dodał Rodgers.

W zupełnie innym nastroju był po zawodach menedżer City, Pep Guardiola. - Spodziewaliśmy się trudnego meczu. W ostatnich 24 spotkaniach u siebie Celtic przegrywał tylko trzykrotnie. Na własnym boisku to naprawdę mocna drużyna. Nie zmienia to jednak faktu, że biorąc pod uwagę cały mecz, powinniśmy to wygrać - podkreślił Guardiola.

- Rywal trzykrotnie wychodził na prowadzenie i cieszę się, że mój zespół potrafił na to zareagować, za każdym razem odpowiadając swoją bramką. W ostatnich dwudziestu minutach robiliśmy wszystko, by wygrać. Żałujemy, że nam się to nie udało, bo nasza sytuacja w grupie byłaby wtedy dużo bardziej komfortowa - dodał szkoleniowiec Manchesteru City.

Napisane przez: Redakcja dnia 29.09.2016; 16:27