Gordon w składzie na Manchester City

Brendan Rodgers potwierdził, że to Craig Gordon znajdzie się w składzie na mecz z Manchesterem City. Dorus de Vries odczuwa nadal skutki kontuzji.

Występ szkockiego bramkarza został potwierdzony na wtorkowej konferencji prasowej. - Dorus w ostatnich dwóch dniach trenował. Nie jest jednak jeszcze w stu procentach gotowy, więc damy szansę Gordonowi. Craig w ostatnim czasie ciężko pracował i mam do niego pełne zaufanie - wyjaśnia Rodgers.

Menedżer podkreśla, że jego zespół stanie przed nie lada wyzwaniem. - Manchester City to jedna z czołowych drużyn Europy. Znam tego rywala dobrze, bo pracowałem przecież w Premier League. Ten zespół zawsze miał grupę kapitalnych zawodników i walczył o najwyższe cele. Teraz doszedł do tego menedżer, jakim jest Pep Guardiola. Man City jest zatem jeszcze mocniejszy - mówi Rodgers.

- Wiemy, że będzie to dla nas trudny wieczór, ale chcemy, by jego trudy odczuwał też Manchester City. Nikomu nie jest łatwo, gdy przyjeżdża na Celtic Park. Będziemy mieli za sobą 60 tysięcy fanatycznych kibiców. Liczę, że ten doping poniesie naszą drużynę. Ważne, byśmy nie byli pasywni. Musimy grać agresywnie i z pressingiem, czego nie pokazaliśmy w meczu z Barceloną - dodaje.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 28.09.2016; 11:41