Brendan Rodgers: To nie wstyd przegrać z Barceloną

Brendan Rodgers podkreśla, że Celtic musi jak najszybciej podnieść się po wysokiej porażce w Barcelonie. Menedżer przyznaje, że mecz mógłby potoczyć się inaczej gdyby Celtowie wykorzystali rzut karny.

- To był dla nas trudny wieczór. Nie ma jednak mowy o wstydzie. Barcelona wygrywała w podobnych rozmiarach już z dużo lepszymi zespołami niż Celtic. W drużynie panuje oczywiście duże rozczarowanie. Stracenie tak wielu bramek zawsze boli. Barcelona to jednak na ten moment najlepsza drużyna na świecie. Nikt tak dobrze nie utrzymuje się przy piłce - mówił Brendan Rodgers.

- Wierzę, że nasz zespół wyciągnie z tego meczu wnioski. To dla nas prawdziwa lekcja na przyszłość. Możemy oczywiście gdybać jak potoczyłby się ten mecz, gdybyśmy strzelili karnego. Zespół dostałby wtedy dodatkową energię. Tak się jednak nie stało. Po stracie drugiego gola pojawiło się duże rozczarowanie. Zmęczenie po przerwie zrobiło swoje - dodał.

Menedżer nie wini jednocześnie Moussy Dembele za niewykorzystaną jedenastkę. - Bramkarz popisał się znakomitą obroną. Nie mogę winić naszego zawodnika - skwitował.

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 15.09.2016; 15:28