Houllier był blisko Celticu!

Znakomity francuski trener, Gerard Houllier przyznał, że w 1998 roku był blisko objęcia posady trenera Celticu Glasgow. Szkoleniowiec zwlekał jednak z decyzją odnośnie swojej przyszłości, zastanawiając się czy nie pozostać dyrektorem technicznym reprezentacji Francji, która właśnie została najlepszą drużyną świata. W międzyczasie Houllier dostał propozycję z Liverpoolu i jak sam przyznaje, po prostu nie mógł jej odrzucić.

- Miałem wtedy 51 lat i dwie opcje do wyboru. Zostać z reprezentacją mojego kraju lub wyjechać do Glasgow. Dostałem konkretną propozycję z Celtic Park, jednak zanim zdecydowałem się co będę dalej robił, dostałem kolejną ofertę, tym razem od The Reds. Zdecydowałem się zostać trenerem Liverpoolu i dziś nie żałuję tej decyzji.

Houllier trenował angielski klub przez sześć lat, tworząć podwaliny zespołu, który zdobył w 2005 roku Puchar Europy. Później z powodzeniem trenował Olympique Lyon. Trenerem Celticu został wtedy Słowak - Jozef Venglos.

Nigdy nie dowiemy się jak potoczyłyby się losy naszego klubu, gdyby jego trenerem został wtedy Houllier. Jednak autorytetu francuskiego szkoleniowca nikt podważyć nie może, gdyż bronią go wyniki sportowe osiągane przez jego zespoły.

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 15.03.2010; 23:13