Rogne marzy o finale z The Gers

Młody obrońca Celticu Glasgow, Thomas Rogne marzy o pokonaniu piłkarzy Glasgow Rangers w finale Pucharu Szkocji. Najpierw oczywiście oba zespoły muszą pokonać swoje przeszkody aby zagrać w finale na Hampden.

- Pokonanie piłkarzy Waltera Smitha to wymarzony scenariusz na finał Scottish Cup. To byłoby coś pięknego. Jeśli nie uda nam się wygrać rozgrywek ligowych, to zwycięstwo w tym finale byłoby dla nas tym bardziej ważne - przyznaje Rogne.

- Dla tak wielkiego klubu i świetnych piłkarzy w nim występujących, zdobycie tego trofeum ma wielką wagę. Nawet jeśli nie zagramy z piłkarzami z Ibrox w finale - dodaje młody obrońca.

Norweski piłkarz nie będzie miło wspominał ostatnich derbów Glasgow. Celtic przegrał w dramatycznych okolicznościach 1-0, a sam zawodnik nabawił się kontuzji i opuścił plac gry już w pierwszej połowie meczu.

- Jeśli chodzi o mój stan zdrowia, to jest coraz lepiej. Za tydzień, góra dwa, powinienem powrócić do gry. Złapałem te kontuzję w kiepskim dla siebie momencie. Mam nadzieję, że moje szanse na grę w pierwszym składzie nie ulegną przez to dużemu zmniejszeniu.

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 15.03.2010; 20:33