Braafheid chce wrócić do Bayernu

26-letni obrońca Celticu Glasgow, Edson Braafheid przyznał, że nie wyklucza pozostania na Parkhead po zakończeniu bieżącego sezonu, jednak jego marzeniem jest powrót na Allianz Arena i wywalczenie sobie miejsca w podstawowej jedenastce Bayernu Monachium.

Niemiecki zespół awansował do ćwierćfinału Champions League, mimo porażki z Fiorentiną 3-2 na jej obiekcie w ubiegły wtorek (w pierwszym meczu na Allianz Arena Bayern wygrał 2-1 - przyp. red.) i wydaje się na dobre wracać do ścisłej europejskiej czołówki. Bayern dobrze radzi sobie także w lidze, prowadząc na osiem kolejek przed końcem rozgrywek z dwoma punktami przewagi nad Schalke.

- Wypożyczenie do Celticu to dla mnie świetne rozwiązanie. Gra w tak wielkim klubie zwiększa moje szanse na załapanie się do kadry Holandii na najbliższe mistrzostwa świata - przyznał Braafheid.

-Możliwe, że Celtic będzie starał się mnie zatrzymać po zakończeniu obecnego sezonu i nie wykluczam, że tu zostanę. Jednak moim marzeniem jest powrót do Bayernu i przekonanie do siebie Louisa van Gaala - nie ukrywa holenderski obrońca.

Urodzony w Surinamie piłkarz ma duże szanse pojechać z reprezentacją Holandii do RPA. Na lewej obronie "Oranje" jego największym konkurentem jest doświadczony Giovanni van Bronckhorst.

- Myślę, że mam duże szanse pojechać na mundial. Muszę być oczywiście w formie i dalej grać w Celticu. Jeśli mi się uda, to spełnię jedno ze swoim największych marzeń.

Robert Pryłowski

Napisane przez: Robert Pryłowski dnia 14.03.2010; 14:32