KŁOPOTY KADROWE

Puchar Szkocji jest ostatnią nadzieją Celticu na zakończenie sezonu z choć jednym trofeum. W najbliższy weekend rozegrane zostanie spotkanie ćwierćfinałowe z Kilmarnock. The Bhoys wyruszą na Rugby Park w bardzo okrojonym składzie.

Piłkarze Tony'ego Mowbraya, którzy przegrali na obiekcie dziewiątego zespołu w tabeli na początku lutego, zagrają w sobotę bez dwójki środowych obrońców - Glenna Loovensa i Josa Hooivelda. W ciągu najbliższego tygodnia nawet do treningów nie powrócą Diomansy Kamara oraz Thomas Rogne.

Urazy wykluczyły także występ Nialla McGinna i Paddy'ego McCourta. W kadrze nie znajdzie się również kontuzjowany od początku sezonu Shaun Maloney.

- Hooiveld rozpocznie treningi jeszcze w tym tygodniu, ale nie grał zbyt długo, bym mógł wystawić go w składzie na Kilmarnock. Liczyliśmy na to, że już w meczu z Falkirk zagra Loovens. Glenn wciąż narzeka niestety na ból i mimo że ostatnio trenował, nie mogę na razie z niego skorzystać - poinformował Mogga.

- Jeśli chodzi o Shauna to wraca do treningów w tym tygodniu. Niall i Paddy będą do mojej dyspozycji na następny ligowy mecz. Nieco gorzej wygląda sytuacja Kamary i Rogne. Obawiam się, że stracą kilka najbliższych tygodni - dodał.

Mecz z Kilmarnock w ramach Scottish Premier League rozegrali we wtorkowy wieczór Rangersi. Dzięki zwycięstwie 2:0 ich przewaga nad Celtikiem - przy tej samej liczbie rozegranych spotkań - wynosi aż 13 punktów. Klub z Ibrox jest tym samym o krok od obronienia mistrzowskiego tytułu.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 10.03.2010; 14:38