KEANO RAZ, KEANO DWA...

Cieszymy się szczęściem Robbie’ego Keane’a, bo cóż innego nam pozostało. Nasz irlandzki Celt zdobył dziś dwie bramki, które dały Celticowi trzy punkty na Falkirk Stadium. Gra The Bhoys ponownie pozostawiała jednak wiele do życzenia.

Drużyna Tony’ego Mowbraya w pierwszych minutach zepchnęła rywala do defensywy, jednak nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie. Dwie dobre okazje w pierwszych dwudziestu minutach miał Robbie Keane. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić jednak The Bairns. Na bramkę Artura Boruca strzelali Enoch Showunmi oraz Vitor Lima.

Celtowie wyszli na prowadzenie w 34. minucie, kiedy doskonałe dogranie Mortena Rasmussena wykorzystał Keane. Irlandczyk poradził sobie z obrońcą Falkirk i nie miał problemów z posłaniem piłki obok wychodzącego z bramki Roberta Olejnika. Gospodarze kilka minut później mogli doprowadzić do wyrównania, jednak kapitalnym refleksem popisał się polski bramkarz, broniąc uderzenie z bliskiej odległości.

Po zmianie stron gra Celticu nie uległa poprawie, a szczególnie słabo spisywali się Aiden McGeady oraz Georgios Samaras. Momentami groźniej atakowali gospodarze, kilkakrotnie nękając pewnego dziś między słupkami Artura Boruca. Od nerwowej końcówki – i być może straty punktów – uchronił nas Keane, na 11 minut przed ostatnim gwizdkiem podwyższając na 2:0.

Mecz rozgrywany na tzw. kartoflisku nie mógł być wielkim widowiskiem. Fatalny stan murawy nie może być jednak usprawiedliwieniem dla słabej postawy drugiej linii. Nie zawiedli jedynie napastnicy oraz bramkarz. Współpraca Rasmussena z Keane'em wygląda naprawdę dobrze i wydaje się, że Duńczyk w końcu na dłużej zadomowi się w podstawowej jedenastce.

W przyszły weekend rozegramy mecz w ramach Active Nation Scottish Cup, który naszą ostatnią nadzieją na zakończenie sezonu z choć jednym trofeum. Swój kolejny ligowy mecz Celtic rozegra 20 marca na Parkhead z St Johnstone. Bardziej interesująca od wyniku może być ilość kibiców na trybunach...

FALKIRK  0

CELTIC  2
Keane 34, 79

FALKIRK (4-5-1) Olejnik; Barr, Scobbie, McLean, Twaddle; O’Brian, Arfield, Flynn, Lima (Moutinho 80), Healy; Showunmi,

CELTIC (4-4-2) Boruc; Hinkel, Thompson, O’Dea, Braafheid; McGeady, Crosas, NGuemo, Samaras (Wilson 90); Keane, Rasmussen (McGowan 90)

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 07.03.2010; 16:06