NIEDZIELA NA FALKIRK STADIUM

Po dzisiejszym zwycięstwie The Huns nad St Mirren (3:1) Celtic  - przy tej samej liczbie rozegranych spotkań - traci już do nich 13 punktów. Sprawa mistrzostwa wydaje się być praktycznie zakończona i niczego nie zmieni niedzielna wygrana na Falkirk Stadium.

Pokonanie The Bairns nie jest jednak takie oczywiste. W bieżących rozgrywkach dwa mecze z Falkirk kończyły się podziałem punktów. W grudniu na obiekcie rywala padł remis 3:3, z kolei miesiąc później na Parkhead było 1:1. Wysoką wygraną zakończyło się jedynie wrześniowe spotkanie w Pucharze Ligi. Celtowie rozbili wówczas Falkirk 4:0.

Tony Mowbray nie zabierze na mecz zawieszonego za czerwoną kartkę Scotta Browna. Kontuzji w derbach nabawił się natomiast Thomas Rogne, którego na środku defensywy zastąpi powracający do składu po urazie uda Glenn Loovens. Niezdolny do gry jest niestety także Diomansy Kamara. Senegalczyk powrócił z kontuzją ze zgrupowania reprezentacji.

Szansę gry w ataku u boku Robbie'ego Keane'a otrzymać powinien w końcu Morten Rasmussen. Duńczyk, mimo dwóch bramek w pierwszych dwóch meczach, jest w ostatnim czasie niespodziewanie pomijany przy ustalaniu pierwszego składu. Najwyższy czas, by Mogga w końcu na niego postawił.

FALKIRK - CELTIC

14:15/07.03.2010/Falkirk Stadium

Skład zdaniem CP.com: Boruc - Hinkel, Loovens, Thompson, Braafheid - McGeady, N'Guemo, Crosas, Ki - Rasmussen, Keane.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 06.03.2010; 19:17