ÓSME ZWYCIĘSTWO Z RZĘDU. UDANE POŻEGNANIE KEANE'A

Celtic Neila Lennona wygrał ósmy ligowy mecz z rzędu, zdobywając trzy punkty na Tynecastle w Edynburgu. The Bhoys wygrali dzięki przepięknej bramce Zheng Zhi. Na pożegnanie z kibicami do siatki trafił także Robbie Keane, który na dniach powróci do angielskiej Premiership.

Fani Celticu, którzy udali się w niedzielę do stolicy Szkocji, zobaczyli kilka niespodzianek w wyjściowym składzie. Mecz od pierwszej minuty rozpoczął Zheng Zhi, a w drugiej linii ustawiony został nominalny defensor, Mark Wilson. Mimo słabego początku to The Bhoys wyszli szybko na prowadzenie. W 23. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem po idealnym dograniu Aidena McGeady'ego wykorzystał Robbie Keane. Była to szesnasta i jak się okazało ostatnia bramka Irlandczyka w barwach naszego klubu...

Piłkarze Hearts po niespełna kwadransie odpowiedzieli jednak wyrównującą bramką. Łukasza Załuskę w 36. minucie pokonał Marius Zaliukas. Mimo iż więcej strzałów na bramkę oddawali gospodarze (7-3) decydujący cios zadał po przerwie Celtic. Bohaterem ostatniego meczu sezonu mógł zostać Edson Braafheid, jednak arbiter nie uznał jego bramki zdobytej po rzucie wolnym.

W 61. minucie to, co nie udało się holenderskiemu defensorowi, uczynił Zheng Zhi. Reprezentant Chin popisał się kapitalnym uderzeniem z woleja, nie dając szans Jamie'emu MacDonaldowi. Mimo szans z obu stron wynik do końca meczu nie uległ już zmianie.

Punkty w ostatniej kolejce przeciwko Motherwell stracili świętujący tytuł Rangersi. Celtic pod wodzą Neila Lennona wygrał z kolei osiem spotkań pod rząd, odrabiając sporą część straty do zespołu z Ibrox. Na zakończenie sezonu sytuacja w tabeli nie wygląda tak tragicznie jak kilka tygodni wcześniej. Ostatecznie przegraliśmy ligę o zaledwie sześć punktów.

radość po bramce Zhi

HEARTS   1
Zaliukas 36

CELTIC   2

Keane 23, Zhi 61

CELTIC (4-4-2) Zaluska; Hinkel, Thompson, O’Dea, Braafheid; Zhi, Brown, Wilson, McGeady (Forrest 92), Keane, (McGowan 93), Fortune (Rasmussen 69)
Subs not used: Cervi, Caddis, Crosas, McGinn

HEARTS (4-4-2) MacDonald; J Thomson, Bouzid, Zaliukas, Jonsson; C Thomson (Novikovas 83), Kingston (Smith 88), Stevenson, Templeton; Elliot (Robinson 77), Obua

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 09.05.2010; 17:57