Lennon: Krytyka graczy Celticu, to nie zadanie Smitha

Wojna na słowa pomiędzy trenerami, jak i zawodnikami klubów z Old Firm rozpoczęła się kilka dni temu, kiedy wypowiadali się publicznie m.in. Andreas Hinkel i Nacho Novo, jednak po wczorajszym spotkaniu głos postanowił zabrać szkoleniowiec Rangersów, który zaatakował słownie The Bhoys.

- Andreas Hinkel stwierdził w wywiadzie, że Celtic jest lepszym zespołem. Jeśli usiądzie i przeanalizuje to, co powiedział, musi zadać sobie pytanie, dlaczego tak myśli. Podczas, gdy The Gers zdobyli sześć trofeów oraz grali w finale europejskich rozgrywek, Celtic zdobył tylko dwa - powiedział były selekcjoner reprezentacji Szkocji.

- Coś tu jest nie tak. Gdyby zawsze grali tak jak w pierwszej połowie, byliby teraz w dużo lepszej sytuacji.

- Hinkel musi zadać sobie pytanie, czy jest dumny ze stylu gry jego drużyny w kilku poprzednich sezonach, bo ja jestem dumny z tego jak grał mój zespół.

- Nie mogę zrozumieć, jak profesjonalista może, bez właściwego spojrzenia na siebie samego, powiedzieć, że The Bhoys są lepszą drużyną. To oczywiste, że nie są. To proste, teraz Neil Lennon skutecznie ich motywuje do gry, jednak, jeśli potrzebna była zmiana trenera, by zmienić ich podejście do gry, to wygląda na to, że nie są profesjonalistami- dodał Smith.

Kiedy o słowach menadżera Glasgow Rangers dowiedział się Neil Lennon, od razu stanął w obronie swoich zawodników.

- Krytyka moich piłkarzy nie jest zadaniem Smitha. Nie jest trenerem Celticu ani nikim powiązanym z klubem. Takie komentarze powinien zostawić dla kogoś z nas - powiedział Irlandczyk.

Szkoleniowiec Celticu przypomniał, że nie boi się krytykować swoich zawodników, kiedy uzna, że sobie na to zasłużyli.

- Czyż nie wyraziłem swoich poglądów jasno po spotkaniu z Ross County? To był mój obowiązek i powiedziałem to w odpowiednim czasie - kontynuował wypowiedź trener The Bhoys. - Powiedziałem zawodnikom, żeby udowodnili mi, że się mylę.

-Nigdy nie komentowałem zawodników Rangersów i tego nie zrobię. W każdym razie, nie jako menadżer - zakończył.

Michał Słodownik

Napisane przez: mslodo dnia 05.05.2010; 16:07