Hinkel: Jesteśmy lepsi niż Rangers

Andreas Hinkel jest przekonany, że to Celtic jest najlepszym zespołem w Szkocji. The Bhoys mają zamiar to udowodnić, pokonując we wtorkowy wieczór Rangersów.

- Wygraliśmy sześć ostatnich meczów i wróży to dobrze przed meczem z Rangersami. Liga już się skończyła, ale to zawsze są wielkie spotkania i będziemy chcieli jutro pokazać, że jesteśmy od nich lepsi - powiedział niemiecki defensor.

- Tegoroczny sezon jest frustrujący, bo czuję, że to my jesteśmy lepsi. Chcemy więc pokazać teraz całej Szkocji jak jest naprawdę.

- Dlaczego uważam, że są gorszym zespołem? Ciężko to uargumentować w kilku zdaniach. W ostatnich derbach zasłużyliśmy przynajmniej na remis, ale to Rangersi strzeli bramkę w ostatniej minucie gry. To samo było wcześniej na Parkhead. To my prowadziliśmy grę i mieliśmy sytuacje, a skończyło się na remisie - wspominał Hinkel.

- Brakowało nam skuteczności, szczególnie w pierwszej części sezonu. To przez to straciliśmy wiele niepotrzebnych punktów, które przełożyły się na dzisiejszą sytuację w tabeli. Nie chcę znów poruszać tematu arbitrów, ale w każdych derbach było kilka niezrozumiałych decyzji na korzyść naszych rywali - zakończył.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 03.05.2010; 11:01