Kamara: Novo grubo przesadził

Celtic jest zdeterminowany, by wygrać wtorkowe derby w celu zmazania plamy za fatalną postawę w przeciągu całego sezonu. Jak podkreśla Diomansy Kamara, The Bhoys chcą także „uciszyć” zawodnika Rangersów, Nacho Novo.

Hiszpański napastnik skrytykował w wywiadzie Aidena McGeady’ego i Georgiosa Samarasa, szydząc przy okazji, że ponownie, mimo wielkich zapowiedzi, kończą sezon daleko za Rangersami.

- Chcemy zareagować na to, co powiedział Novo. We wtorek zagramy z nim o zwycięstwo i może wtedy przestanie wypowiadać takie rzeczy – powiedział Kamara.

- Nie można mówić w ten sposób. Rangers zasłużyli na mistrzostwo, ale trzeba umieć szanować przeciwnika. Novo nie gra i jest zwykle na ławce. Najwyraźniej wynika to z tego, że chce przypodobać się zarządowi. Może chce dostać nowy kontrakt.

- Musimy uratować nasz nadszarpnięty honor i wygrać te derby. Zagramy przed własną publicznością, która zasłużyła na to zwycięstwo. Nie sądzę, byśmy potrzebowali dodatkowej motywacji. Jeśli wygramy, będzie to świetna wiadomość zarówno dla Neila Lennona, jak i dla całej drużyny - kontynuował Senegalczyk.

- Old Firm Derby są zawsze wielkimi meczami. Rangers są już mistrzami i na to zasłużyli. Z tego co pamiętam to przegrali w tym sezonie zaledwie dwa albo trzy spotkania. Nie zdołaliśmy ich pokonać i mamy wielką szansę uczynić to teraz. 11 punktów straty to bardzo dużo i musimy zrobić wszystko, by na zakończenie rozgrywek było ich trochę mniej.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 02.05.2010; 13:05