Wymiana za Fortune?

Były napastnik Blackurn Rovers, Matt Derbyshire, jest łączony z powrotem do Wielkiej Brytanii, a najprawdopodobniej do Celticu! Taką informację podają angielskie media.

Derbyshire obecnie jest piłkarzem Olympiakosu Pireus. Anglik gra w Grecji od 2008 roku. Rok później działacze klubu z Pireusu wykupili Derbyshire'a na stałe z Blackburn. Według dziennikarzy, Celtic oddałby za niego Grekom Marca-Antoine Fortune. 

Tymczasowy trener The Bhoys, Neil Lennon powiedział, że chciałby sprowadzić kilku dobrych zawodników na Parkhead latem. Były piłkarz naszego klubu ma plany na przyszłość, ale nie wiadomo, czy zostanie na stałe w drużynie Celticu.

Celtic podobno porozumiał się w sprawie kupna Gary'ego Hoopera, gwiazdy drużyny Scunthorpe z zaplecza angielskiej Premier League. Mówi się także o Arunie Dindane, reprezentancie Wybrzeża Kości Słoniowej, który jest wypożyczony do Portsmouth.

Derbyshire, który zdobył dziewięć goli w 15 występach dla Thrylos w tym sezonie, może być dobrym wzmocnieniem Celticu, który chce przede wszystkim zdobyć mistrzostwo Szkocji, oraz pokazać się ze świetnej strony z Lidze Mistrzów.

Fortune, który na Parkhead zawitał latem rok temu. Kosztował nas 3,8 milionów funtów. Jego zwolennikiem był Tony Mowbray, ale Francuz nie pokazał nic szczególnego w tym sezonie. Piłkarz urodzony w Gujanie Francuskiej do tej pory zdobył dziewięć bramek w 28 występach, ale Grecy według mediów, są bardzo zainteresowani Fortune.

Rafał Chyczewski

Napisane przez: Chycza11 dnia 02.05.2010; 12:34