JUNIORZY Z PUCHAREM SZKOCJI! RANGERSI POKONANI

Juniorzy Celticu zdobyli drugie trofeum w sezonie, wygrywając w środowy wieczór finał Pucharu Szkocji. W meczu rozegranym na Hampden Park młodzi The Bhoys pokonali Rangersów 2:0.

Bramki dla naszego zespołu zdobyli Sean Fitzharris oraz Filip Twardzik. Celtowie byli stroną przeważającą od pierwszego gwizdka sędziego. Mistrzowie ligi juniorów stworzyli sobie liczne sytuacje pod bramką Rangersów, jednak nie przełożyły się one na zdobycz bramkową. Zmieniło się to na szczęście po przerwie, kiedy wspomniani wyżej Fitzharris oraz Twardzik poprowadzili Celtic do zdobycia kolejnego trofeum w bieżącym sezonie.

Porażką 1:2 zakończyło się natomiast sparingowe spotkanie pierwszego zespołu z AZ Alkmaar. Trzeba jednak zaznaczyć, że Neil Lennon zdecydował się na wystawienie mocno eksperymentalnego składu. Garstka kibiców na trybunach miała okazję przyjrzeć się poczynaniom defensora Blaira Tolmie'a oraz pomocnika Paula George'a. W drugiej połowie między słupkami naszej bramki pojawił się natomiast Dominic Cervi. Z piłkarzy, którzy zagrali w ostatnim ligowym meczu z Dundee United, w składzie pozostali jedynie Darren O’Dea, Mark Wilson i Georgios Samaras.