CENNE ZWYCIĘSTWO NA TANNADICE

Można tylko żałować, że Neil Lennon nie prowadził Celticu od początku sezonu. The Bhoys wygrali piąty mecz z rzędu w Scottish Premier League, pokonując na Tannadice Dundee United 2:0. Gospodarze stracili tym samym szanse na zajęcie drugiego miejsca w tabeli.

The Terrors, którzy tracili do nas przed rozpoczęciem meczu siedem punktów, mieli jeszcze teoretyczne szanse na nawiązanie walki o miejsce dające udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Zdeterminowani gospodarze zaatakowali od samego początku i już w pierwszych minutach bliski pokonania Artura Boruca był David Goodwillie. Piłka po uderzeniu przez szkockiego napastnika minimalnie minęła słupek naszej bramki.

Celtic przez długi nie potrafił oddać żadnego groźnego strzału. Już pierwszy z nich, oddany po półgodzinie gry, przyniósł jednak bramkę. Na listę strzelców po dograniu Marca Antoine'a Fortune wpisał się Diomansy Kamara. Powracający do składu po kontuzji Senegalczyk był - obok Aidena McGeady'ego - najjaśniejszą postacią niedzielnego widowiska.

Po zdobyciu bramki The Bhoys nabrali wiatru w żagle i kontrolowali wydarzenia na boisku. Tuż przed zejściem do szatni na 2:0 powinien podwyższyć Kamara. Tym razem zawodnikowi wypożyczonemu z Fulham zabrakło jednak precyzji. Najlepszą okazję do wyrównania piłkarze Dundee United zmarnowali natomiast w 50. minucie gry. Piłka po strzale Goodwillie'ego zatrzymała się wówczas na słupku.

Kwadrans później po drugiej stronie boiska z bliskiej odległości ponownie przestrzelił Kamara. Z każdą minutą mecz zaostrzał się coraz bardziej. Zawodnikom gospodarzy wyraźnie puściły nerwy, za co zostali ukarani sześcioma kartkami. Z boiska za drugi żółty kartonik w 77. minucie wyrzucony został Myrie-Williams. Celtowie, którzy kończyli mecz z przewagą jednego zawodnika, w doliczonym czasie gry zdobyli drugą bramkę. Na listę strzelców po uderzeniu z rzutu karnego wpisał się Robbie Keane.