O'Dea: Chciałem uciec od Celticu

Obrońca Celticu, Darren O'Dea przyznał, że jego nieobecność przez pewien czas w szeregach "The Bhoys" była mu potrzebna, żeby dojrzeć do gry na Parkead. Piłkarz we wrześniu został wypożyczony do Reading na okres półroczny.

Zawodnik mile wspomina czas w Reading, ale bardziej skupia się na czasie teraźniejszym i na dzisiejszej sytuacji Celticu w SPL. O'Dea wrócił na Celtic Park w styczniu i trafił do pierwszego składu po tym jak Loovens, Rogne i Hooiveld nie mogli grać w powodów urazów. Irlandczyk spisywał się na tyle dobrze, że na pewien czas przejął opaskę kapitana. Szybko jednak ją stracił, gdy do składu powrócił Scott Brown.

- Chciałem uciec od Celticu na kilka miesięcy, aby się nauczyć czegoś nowego, dzięki regularnej grze - powiedział.

- Tommy Burns kiedyś mi powiedział, że muszę docenić to co mam. Cieszę się, że gram w Celticu i dobrze wiedziałem o tym, że muszę wrócić na Parkhead. Mam 23-lata i z tygodnia na tydzień moja gra wygląda co raz lepiej.

- Byłem kapitanem przez pewien czas ale dobrze wiemy, że aby zostać kapitanem Celticu trzeba być doświadczonym piłkarzem. Jest to przecież wielka odpowiedzialność.

- Mam nadzieję, że w przyszłości będę miał ten zaszczyt założyć opaskę kapitana na stałe. Byłoby to dla mnie wielkie wyróżnienie - kończy reprezentant Irlandii.

Michał Banaś

Napisane przez: Mikase dnia 22.04.2010; 14:03