ODWLEKAĆ NIEUNIKNIONE

Nie pozostaje nam nic innego, jak odwlekać nieuniknione. Celtic podejmie w sobotę Hibernian, chcąc dzięki wygranej nie pozwolić Rangersom na szybkie świętowanie mistrzostwa. W przypadku porażki The Bhoys zespół z Ibrox mógłby zapewnić sobie tytuł już w niedzielę.

Do końca sezonu pozostało tylko pięć kolejek. Nasi rywale zza miedzy, którzy wyprzedzają Celtic o 11 punktów, potrzebują do zapewnienia sobie mistrzostwa pięciu oczek (zakładając, że The Hoops wygrają wszystkie pozostałe mecze do końca sezonu).

Sprawa tytułu jest tym samym przegrana. Zespół Neila Lennona nie musi już także oglądać się za siebie, gdyż przewaga nad Dundee United wzrosła po ostatnim tygodniu do siedmiu oczek. Nie oznacza to jednak, że Celtowie nie są zdeterminowani, by zdobyć w sobotę komplet punktów.

- Do końca sezonu pozostało jeszcze parę meczów, a ci piłkarze grają o swoją przyszłość. Sprawmy, by ta końcówka sezonu była dla Rangersów trudna. Zmniejszmy dzielący nas dystans i zmażmy złe wrażenie z tego sezonu - nawoływał na konferencji opiekun zespołu, Neil Lennon.

W sobotę na świecącym pustkami Parkhead ponownie nie zobaczmy kontuzjowanych Glenna Loovensa, Thomasa Rogne, Josa Hooivelda oraz Shauna Maloneya. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Diomansy'ego Kamary, który w trakcie meczu z Motherwell nabawił się urazu pachwiny.

CELTIC - HIBERNIAN
13:15/17.04.2010/Celtic Park

Możliwy skład: Boruc - Hinkel, Thompson, O'Dea, Naylor - McGeady, Brown, N'Guemo, McGinn - Rasmussen, Keane.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 16.04.2010; 19:58