LENNON: CI PIŁKARZE NIE MAJĄ ZA GROSZ AMBICJI, NIE ZASŁUŻYLI, BY GRAĆ W TYM KLUBIE

Sobotnia kompromitacja w półfinale Pucharu Szkocji była zwieńczeniem koszmarnego sezonu w wykonaniu Celticu. Suchej nitki na zawodnikach nie zostawił po meczu Neil Lennon. Menedżer The Bhoys skrytykował swoich piłkarzy, publicznie ganiąc Georgiosa Samarasa i Marca-Antoine’a Fortune.

- Być może nie będzie mnie tu w przyszłym sezonie, ale powiedziałem piłkarzom otwarcie, że wielu z nich też nie powinno tu być. Po tym co dziś pokazali nie zasłużyli na noszenie koszulki tego klubu – powiedział sfrustrowany opiekun The Bhoys.

- Ludzie obwiniali Tony’ego Mowbraya, że to on nie potrafił ich zmotywować. Czasem jednak to nic nie daje. Możesz ich wspierać, dopingować, a oni i tak cię po prostu oleją i zrobią po swojemu.

- Odwaga, zaangażowanie i głód walki, te zasady wpaja się już juniorom. Zawodnik musi kochać piłkę i zostawiać całe serce na boisku. Większość tych, którzy grają w teraz w tym klubie, nie respektuje tych zasad. 

- Samaras, Fortune.. Naprawdę brak mi słów. Podobnie jak połowa zespołu nie wykazali za grosz poświęcenia i ambicji. Dziś wygrać chcieli tylko nasi rywale i gratuluję im tego triumfu.

- Ostrzegałem ich przed meczem, mówiłem, że rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Przypominałem przegrane mecze z Inverness, Clyde i wiele ciężkich półfinałów, w których występowałem jako zawodnik. Zlekceważyli to i wszyscy widzą tego skutki.

- Celtic przegrał w tym sezonie wszystko, co było możliwe. To kompletna paranoja – zakończył Lenny.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 11.04.2010; 19:02