O FINAŁ Z ROSS COUNTY

W sobotę na Hampden Park Celtic stoczy walkę o awans do finału Pucharu Szkocji. Rywalem drużyny Neila Lennona będzie zespół z zaplecza Scottish Premier League, Ross County.

Liga jest już od dawna przegrana. Rangersi musieliby przegrać pięć z sześciu ostatnich spotkań, by The Bhoys mogli odzyskać mistrzostwo kraju. Ostatnią szansą na zakończenie sezonu z jakimkolwiek trofeum jest zatem Puchar Szkocji.

Celtic jest rzecz jasna zdecydowanym faworytem konfrontacji z Ross County. Rozgrywki pucharowe rządzą się jednak swoimi prawami, o czym przekonaliśmy się chociażby w poprzednim sezonie. The Bhoys zostali wówczas wyeliminowani przez St Mirren.

Największą niespodzianką tegorocznej edycji natomiast awans The Staggies, którzy w ćwierćfinale rozprawili się z Hibernianem. Pierwszy mecz w Edynburgu zakończył się remisem, a w powtórce na Victoria Park gospodarze wygrali 2:1.

Celtic pod wodzą Neila Lennona wygrał dwa pierwsze spotkania w lidze. Decydująca przy jego ocenie po zakończeniu sezonu będzie jednak postawa w Pucharze Szkocji. The Bhoys muszą wygrać te rozgrywki, jeśli Irlandczyk liczy na pozostanie na stanowisku menedżera. W przypadku awansu dużo cięższa przeprawa czekać nas będzie w finale, w którym zagramy prawdopodobnie z Dundee United.

CELTIC - ROSS COUNTY

13:15/10.04.2010/Hampden Park

Transmisja w polskiej TV:
Brak

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 09.04.2010; 12:38