Lennon planuje transfery na lato

Neil Lennon wierzy w to, że zostanie na stanowisku szkoleniowca Celticu w przyszłym sezonie. Świadczy o tym fakt, iż rozgląda się za zawodnikami, których mógłby sprowadzić do klubu w letnim oknie transferowym.

Na liście życzeń Irlandczyka znalazł się wychowanek Barcelony, Daniel Pacheco. Reprezentant Hiszpanii do lat 19 trafił w 2007 roku do FC Liverpoolu. Napastnik, który może występować także w roli ofensywnego pomocnika, rozegrał jak dotąd trzy mecze w barwach The Reds, debiutując w czasie przegranego spotkania w Lidze Mistrzów z Fiorentiną.

Celtic mógłby jednak pozyskać 19-latka jedynie w ramach rocznego wypożyczenia. Władze Liverpoolu z pewnością nie zgodziłyby się, by talent porównywany do Gerarda Pique czy Cesca Fabregasa przeniósł się na stałe do Scottish Premier League.

Innym piłkarzem, jakim zainteresował się Lennon jest 21-letni pomocnik angielskiego Southampton, Adam Lallana. Wychowanek Bournemouth został odkryciem tego sezonu, strzelając jak dotąd aż 18 bramek. Anglikiem, wycenianym na około 2 miliony funtów, interesują się już także kluby z Premiership, Tottenham oraz Fulham.

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 06.04.2010; 12:13