Z TRZEMA PUNKTAMI Z EDYNBURGA

Celtic nie zachwycił, ale odniósł cenne zwycięstwo na Easter Road. Jedyną bramkę z rzutu karnego po godzinie gry zdobył niezawodny Robbie Keane. Było to dwunaste trafienie Irlandczyka w biało-zielonych barwach.

Z powodów rodzinnych do Polski po raz kolejny udał się Artur Boruc i pod jego nieobecność między słupkami wystąpił Łukasz Załuska. Były bramkarz Dundee United od samego początku miał pełne ręce roboty. Polak w ciągu pierwszych dziesięciu minut popisał się dwoma świetnymi interwencji. Na uwagę zasługuje szczególnie sytuacja z 6. minuty, kiedy wybronił sytuację sam na sam z Anthonym Stokesem.

Kilka minut później groźnie zrobiło się po drugiej stronie boiska, a bliski wpakowania piłki do siatki był Marc-Antoine Fortune. Do sporej kontrowersji doszło po niecałym kwadransie, kiedy umyślnie ręką w okolicach własnego pola karnego zagrał Ian Murray. Arbiter nie zauważył jednak całego zajścia i mimo protestów naszego zespołu nie zdecydował się przerwać gry.

Słabo w pierwszej odsłonie spisywali się przede wszystkim The Bhoys, uzależnieni w ostatnim czasie od strzelającego jak na zawołanie Robbie’ego Keane’a. Irlandczyk prezentował się dziś dosyć przeciętnie, co odbiło się na postawie całego zespołu.

Gra piłkarzy Neila Lennona uległa poprawie po przerwie. Celtic zaczął coraz częściej atakować bramkę Grahama Stacka i przyniosło to skutek w 62. minucie meczu. Wówczas za faul Stokesa na Aidenie McGeadym goście otrzymali rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił po chwili Robbie Keane.

Hibernian już kilka minut później mógł doprowadzić do wyrównania. Mocny strzał Dereka Riordana zatrzymał się jednak na poprzeczce bramki Załuski. Gospodarze do samego końca próbowali uratować jeden punkt, jednak nie stworzyli już sobie klarownych okazji do zdobycia gola.

Celtic wywiózł z Edynburga komplet trzech oczek i umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Strata do prowadzących Rangersów, którzy w sobotę w szczęśliwych okolicznościach pokonali Hamilton, w dalszym ciągu wynosi 10 punktów.

HIBERNIAN   0

CELTIC   1
Keane 63

Mick Wachowski

Napisane przez: Mick Wachowski dnia 04.04.2010; 16:13