JEŚLI WYGRAMY, ZOBACZYMY NA HORYZONCIE MORZE

Wielki żaglowiec Celtic podbijał przed laty porty w Barcelonie, Mediolanie, a nawet Lizbonie. Czy czasy jego świetności przeminęły na zawsze? Zniszczone przez burzę żagle zostały postawione na nowo. Żaglowiec, pod wodzą nowego rudowłosego kapitana, chce ponownie wypłynąć na głębokie wody. Do otwartego morza brakuje już naprawdę niewiele. Do pokonania jest ostatni niebezpieczny zakręt. Jeśli jednak Celtic zboczy z obranego kursu, ponownie rozbije się o skały. Zniszczone zostaną wtedy biało-zielone żagle - nadzieja na to, że to co wspaniałe jest jeszcze przed nami.
Więcej argumentów przed starciem na Parkhead ma na szczęście zespół Neila Lennona. Ostatnie dwie potyczki derbowe, które rozegrane zostały na Ibrox, kończyły się po myśli naszego klubu. Wielki zespół poznaje się nie tylko po zwycięstwach, ale także po tym jak radzi sobie w sytuacjach beznadziejnych. Tak było przed dwoma tygodniami, kiedy Celtic musiał gonić wynik grając w dziesiątkę. Każdego Celta musiała rozpierać duma. Żaglowiec z dziurą pod pokładem nie tylko nie został zatopiony, ale i uciekł przed burzą. Pozostaje jedynie niedosyt, że załoga Lennona nie postawiła wówczas kropki nad „i”, jaką byłoby zdobycie zwycięskiej bramki. Remis w tak ekstremalnych warunkach smakował jednak lepiej niż niejedno zwycięstwo derbowe z przeszłości.
Celtic ma nad sobą bezchmurne niebo. Ten sezon nauczył nas jednak, że pogoda w Szkocji potrafi zmienić się naprawdę szybko. W październiku zwycięstwo na Parkhead odnieśli skazywani na przegraną Rangersi. W styczniu role się odwróciły i górą na Ibrox był niespodziewanie Celtic. Czy podobnie może być tym razem? Jedno jest pewne. Losy naszego żaglowca do samego końca pozostaną wielką niewiadomą.
W przypadku wygranej nie musielibyśmy się więcej oglądać na zaległe mecze Rangersów. Nawet jeśli zakończyłyby się zwycięstwem naszych rywali, liderem tabeli byłby Celtic. Skutki ewentualnej porażki w derbach byłyby za to opłakane. Niewykluczone, że przegrana kosztowałaby nas nie tylko fotel lidera, ale i zaprzepaściła szanse na zdobycie tytułu.
W niedzielę może wyjaśnić się tak naprawdę wszystko. Jeśli zdobędziemy trzy punkty, zobaczymy na horyzoncie morze. Upragnione mistrzostwo i Ligę Mistrzów. Żagle Celticu napną się wówczas do granic możliwości. Czy ktoś będzie mógł nas wówczas zatrzymać? Jeśli nie osłabnie wiatr, dotrzemy do morza na początku maja. A co potem? Odpowiedzi poszukamy w gwiazdach.
CELTIC – RANGERS
20.02.2011 / 13:30 - Celtic Park
Prawdopodobna jedenastka: Forster – Wilson, Rogne, Majstorovic, Izaguirre – Brown, Kayal, Ledley, Commons - Stokes, Hooper
Mick WACHOWSKI
Nawet jeśli nie, to wystarczy wejść na sport.tvp.pl i gdzieś tam powinien być link do transmisji w internecie. Oglądałem już kilka razy i śmiga aż miło
Moim zdaniem remis będzie porażką.
...a co do zwyciestwa to musimy wygrac bo jak nie dzis to kiedy? Mamy wszystko na swoim miejscu + gramy druzyną + mamy ambitnie walczacych graczy, ktorzy chca cos osiagnac + mały ale na poczatku drogi ważny autorytet w postaci Rudego Wojownika + atmosfere PH + strach hunów w oczach (bo nie pamietam juz kiedy czuli tak mocny respekt do Nas) a reszta w rękach Boga :)))
HAIL HAIL HAIL THE BHOYS!!!
HAIL !
Derby wygramy :)
http://www.youtube.com/watch?v=EQLV3AfKATg&feature=related
to tylko dla przypomnienia;)nie mowię ze cudo:P
To będzie bardzo ciężki mecz, ale głęboko wierzę w nasze zwycięstwo. Rangersów się nie boję, jedynie Bougherry, że wielu piłkarzy Celtiku odprawi z kontuzją ;/
Obstawiam 2:1 dla The Bhoys. Hooper i Stokes po golu.
no jasna sprawa, my biało-zieloni się wspieramy! Też mam nadzieję na taki scenariusz kolego, oj tak : D
Jestem optymistą :)
Zagrajmy jak w ostatnich meczach - pewnie i przede wszystkim DRUZYNOWO bo własnie tak sie wygrywa mecze i cos w tym stylu Nam wychodziło! Jak teraz ich nie pokonamy to nie uwierze juz w sprawiedliwość...
Moj typ 2-1, Gary + Paddy
Magia trubun Park Head doda Nam szcześcia i uniesie w wykonczeniach akcji,
A radość z kolejnych bramek w tym meczu przyblizy do Champions League i odebrania co Nasze w Szkocji!!!
HAIL HAIL HAIL THE BHOYS!
Obecność w Niedziele obowiązkowa!
Celtic 1:0 Rangers, pozdro dla wszystkich "zielonych":D!
Kolejny mecz derbowy to kolejne pieniądze ze sprzedaży biletów. Policzcie 58 tyś kibiców razy 25-40 funtów.
Oczywiście przestrzegam wszystkich przed hurraoptymizmem i rozdmuchanej do granic możliwości pewności siebie. Z natury nie jestem człowiekiem przesądnym, ale jeśli mowa o futbolu to wierzę w najmniejsze znaki, a mając w pamięci wydarzenia sprzed miesiąca, kiedy prawie nikt nie wierzył w nasze zwycięstwo, to uważam że warto pozostać skromnym do rozpoczęcia meczu (a może i dłużej). :)
W typy się nie bawię, wynik Rangersów ze Sportingiem pozostawiam bez komentarza (chociaż wielu stwierdzi, że stracone w ostatnich minutach zwycięstwo może im siedzieć w niedzielę w głowach), ale jak słusznie stwierdził Walter Smith przed styczniowymi derby - 'zdecyduje dyspozycja dnia' - no i Celtic był tego dnia po prostu lepszy.
W pucharze nasi pokazali charakter, i wierzę że tym razem będzie podobnie, bo do takiego meczu nie trzeba specjalnie mobilizować. A dodatkowo Neil Lennon kładzie nacisk na to, aby jego podopieczni grali przede wszystkim dla fanów, żeby mieli świadomość tego, że uczestniczą w czymś niezwykłym - zwróćcie uwagę na to jak po każdym meczu wyjazdowym namawia piłkarzy do podejścia do kibiców i podziękowania im za doping. Na to samo zwracali uwagę najwięksi, czyli śp. Tommy Burns oraz Jock Stein.
Niezależnie od wyniku niedzielnego meczu wiem, że nie warto tracić nadziei, ta drużyna jeszcze nieraz da nam wiele powodów do radości. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki.
Następny meczOstatni mecz
22.05.2012 / 20:45 - Carrow Road
Tabela SPLTerminarz
| 1. | Celtic | 38 | 84-21 | 93 |
| 2. | Rangers | 38 | 77-28 | 73 |
| 3. | Motherwell | 38 | 49-44 | 62 |
| 4. | Dundee United | 38 | 62-50 | 59 |
| 5. | Hearts | 38 | 45-43 | 52 |
Zdjęcie tygodniaVideo tygodnia
Gary Hooper. Król strzelców SPL








Jak ktos gra w piłke to rozumie skad zwyciestwa Celtów!!!
GRA DRUZYNA i 3-0 :)
pozdr.